Bravo za male gimnastičare Istaknut

Objavljeno u Vesti iz Prokuplja Napisala  B.R. April 08 2019 veličina teksta Smanji veličinu teksta Povećaj veličinu teksta 0
Ocenite ovaj članak
(0 Glasova)

Na školskom republičkom takmičenju u sportskoj gimnastici, učenici Osnovne škole “9. oktobar“ u prvoj kategoriji učenika od prvog do četvrtog razreda osvojili su drugo mesto ekipno. U ovoj kategoriji nastupilo je 120 dečaka iz cele Srbije. Članovi ekipe bili su: Andrija Babić, Marko Demirović i Danilo Ćeranić. Srebrnu medalju pored ovih dečaka dobio je i vođa ekipe, nastavnik Jovica Stojanović. Ovi dečaci su ovim ponovili uspeh iz 2017. godine kada su takođe osvojili drugo mesto i okitili se srebrnim medaljama.

-Nisam očekivao da ćemo osvojiti drugo mesto u ovako jakoj konkurenciji, ali potrudili smo se da se zategnemo maksimalno na svakoj spravi što nam je i pomoglo da ostvarimo ovakav rezultat. Dali smo sve od sebe i krivo mi kada sam posle takmičenja pogledao bilten i video da smo izgubili prvo mesto za 1. bod- kazao je Danilo Ćeranić.

Na ovom takmičenju plasman je izborio i Uroš Grujić. U drugoj kategoriji nastupili su : Miloš Demirović i Aleksandar Babić takođe iz OŠ “9. oktobar“ ali oni nisu uspeli da se domognu medalje. Što se tiče rezultata u ženskoj konkurenciji, učenice OŠ“ Ratko Pavlović-Ćićko“ u trećoj kategoriji (7. i 8. razred) osvojile su 6. mesto ekipno u veoma jakoj konkurenciji. Svoju školu predstavile su: Esra Maksuti, Mina Stajković, Milica Zelenkapić i Iva Janković. Još jedna predstavnica izborila je učešće na ovom takmičenju, a radi se o Kristini Dobrosavljević iz Tehničke škole “15. maj“ koja je osvojila 11. mesto u višeboju.

Pročitano 272 puta Poslednji put izmenjeno Poslednji put izmenjeno April 08 2019