DATUM:  20.02.2019

• Prokuplje iz dana u dan

Fudbal 6

Objavljeno u Fudbal Napisao Juni 04 2018 0

OFK Topličanin izgubio je na svom stadionu od SFS Borac iz Paraćina rezultatom 0:1 i nije uspeo da se plasira u Srpsku ligu.

Strelac za pobedničku ekipu bio je Conić u 24. Minutu, posle velike greške odbrane Topličanina.

Domaći fudbaleri nisu iskoristili dva jedanesterca. Golman gostiju Ostojić zaustavio je udarce prvo Luke Paunovića u prvom poluvremenu i Marka Popovića u sudijskoj nadoknadi.

-Imali smo dva penala, ali nismo uspeli da postignemo gol. Čestitam ekipi iz Paraćina i zahvaljujem se publici na velikoj podršci i na sjajnom ambijentu, rekao je Zvonimir Vidaković, trener Topličanina.

Objavljeno u Fudbal Napisao Maj 31 2018 0

OFK Topličanin ugostiće 3. juna, u nedelju, FK SFS Borac iz Paraćina, a utakmica počinje od 17.30 sati.

-Pozivamo navijače da dođu u što većem broju i podrže naše momke. U pitanju je odlučujuća utakmica za ulazak u viši rang takmičenja Srpske lige Istok, rekao je Mirko Ćeranić, predsednik OFK Topličanin.

I na ovoj utakmici biće prikupljana sredstva za lečenje male Nikoline.

-Da podržimo naše momke, ali i da budemo humani. Ko koliko ima, bitno je da prikupimo što više novca, naglasio je Ćeranić.

Objavljeno u Fudbal Napisao Maj 24 2018 0

OFK Topličanin 27. maja, u nedelju, ide u Aleksandrovac, gde će se, u 28. kolu, sastati sa FK Župa iz Aleksandrovca.

Utakmica počinje u 17.30 sati.

-Nadamo se još jednoj pobedi u nizu. Pozivamo navijače da se organizuju i dođu u što većem broju, i podrže naše momke, kazali su iz uprave OFK Topličanin.

Objavljeno u Fudbal Napisao Maj 21 2018 0

U organizaciji Fudbalskog saveza Topličkog okruga, na Gradskom stadionu u Prokuplju odigrana je 100-ta jubilarna utakmica Omladinske repezentacije FSTO. Protivnik na ovom velikom jubileju bila je ekipa Bajern Kitzingen 1911 iz Nemačke.
Pred punim tribinama i nakon intoniranja himni u izvođenju dečijeg hora Doma kulture „Sanjalice“, prisutnima se obratio Miroljub Paunović zamenik predsednika Opštine Prokuplje.
-Želim sve da vas pozdravim i da vam poželim dobru utakmicu i fer borbu. Gostima iz Nemačke želim da se prijatno osećaju u našem gradu i da mnogo lepih uspomena ponesu iz Prokuplja i čitave Toplice, rekao je Paunović.
Jubilarnu utakmicu, Omladinska reprezentacija Topličkog okruga odigrala je u sastavu: Miladinović, Đorđević, Bulatović, Pavlović, Koprivica, Radenković, Janković, Milovanović, Jovanović, Stevanović i Dikić. Na klupi su bili Marković, Dinić, Eraković, Đinđić, Perović, Petković, Jovićević, Koprivica i Tošić.
Reprezentaciju je vodio selektorski tandem Radulović i Milićević. Bajern iz Kitzigena nastupio je u sastavu: Kimel, Mafenbajer, Miheljsen, Zagorski, Sajgili, Fanes, Berndt, Roleček, Lalomia, Marinov i Aksu. Na klupi za rezerve bili su Vagnez, Bahman, Heltner, Araigi i Fereli. Glavni trener gostujuće ekipe je Kristian Doczel a njegov pomoćnik Kristian Korn.
Glavni sudija 100-te jubilarne utakmice bio je Nenad Dikić sa pomoćnicima Srđanom Milićevićem i Aleksandrom Milenkovićem. Četvrti sudija bila je Andrijana Ćirković a delegat Marjan Momirović.
Utakmica, posebno u prvom poluvremenu, odigrana je po izuzetno sparnom vremenu gde je igračima obeju ekipa bilo teško da prikažu sve svoje umeće. Omladinska reprezentacija je ipak u tom delu utakmice postigla dva pogotka a strelac oba gola bio je Janković. U drugom poluvremenu nije bilo promene rezultata, pre svega zbog velikog broja izmena u domaćoj ekipi. Na kraju je pobedila Omladinska reprezentacija FSTO rezultatom 2:0.
-Obeležili smo veliki jubilej 100-tu utakmicu i izuzetno sam zadovoljan. Cela organizacija nije bila laka ali uz maksimalno angažovanje i uz pomoć prijatelja i sponzora sve što smo zamislili smo i ostvarili. Zahvalio bih se publici koja je ispunila tribine a što se same utakmice tiče zadovoljan sam pobedom i igrom po vrlo sparnom vremenu, rekao je Aleksandar Dikić direktor Omladinske reprezentacije Fudbalskog saveza Topličkog okruga.
Celu manifestaciju upotpunio je u poluvremenu nastup članova KUD Toplica koji su izveli „Igre iz Leskovca“ i oduševili prisutnu publiku.
Nakon utakmice dodeljene su medalje svim učesnicima 100-te jubilarne utakmice a kapitenima obeju ekipa uručeni su pehari. Dodeljena su i pojedinačna priznanja. Za najboljeg golmana proglašen je Julius Kimel, sa dva gola najbolji strelac je Miloš Janković, dok je za igrača utakmice izabran Dimitrije Đorđević. Fudbalski savez Topličkog okruga dodelio je zahvalnice i specijalne plakete svima koji su pomogli i bili uz Omladinsku reprezentaciju FSTO.
Narednog dana Omladinska reprezentacija FSTO I Bajern iz Kitzingena odigrali su još jednu utakmicu na Gradskom stadionu u Prokuplju. Ovoga puta domaćin je ubedljivo slavio rezultatom 8:0 a golove su postigli Jovanović 3, Koprivica 2, Nedeljković, Janković i Mafenbajer auto gol. Treba istaći da je na ovoj utakmici za domaću ekipu kao gost nastupila Milica Bulatović, reprezentativka Srbije u fudbalu.

Objavljeno u Fudbal Napisala Oktobar 24 2017 0

Toplički fudbalski derbi u Blacu u kome su se sastali Jastrebac i Topličanin završen je nerešeno 2:2 poluvreme 1:0 za Jastebac.

Objavljeno u Fudbal Napisala Avgust 06 2017 0

Na stadionu kraj Toplice po teškom vremenu za igru prava srpskoligaška fudbalska predstava  i zaslužena pobeda domaćina nad favorizovanim gostima iz Mrštana u četvrtfinalu fudbalskog kupa RIS-a.